Лесовъди от областите Ямбол и Сливен обсъдиха актуални въпроси по стопанисването на горите в ДГС Елхово


През изминалата седмица в Държавно горско стопанство – Елхово се проведе регионално съвещание, посветено на стопанисването на горите, съобщават от Югоизточното държавно предприятие – Сливен. В него участваха представители на териториалните поделения от областите Ямбол и Сливен, както и лесовъди и експерти от Регионалната дирекция по горите – Сливен и Лесозащитната и семеконтролна станция.

По време на срещата бяха обсъдени актуални въпроси, свързани с дейностите в горските територии, основните принципи и правила за провеждане на сечите, както и санитарното състояние на горите. Участниците разгледаха затрудненията при маркирането на насажденията за сеч и най-често допусканите пропуски и нарушения при изпълнението на горскостопанските планове.

Подобни регионални съвещания се организират периодично с цел обмен на опит и обсъждане на актуалните предизвикателства пред горския сектор. Според организаторите този формат създава възможност проблемите да бъдат разглеждани от различни гледни точки и допринася за по-ефективното стопанисване на горските територии в обхвата на Югоизточното държавно предприятие.

Предстои провеждането на аналогични съвещания и с представители на горските и ловните стопанства от областите Стара Загора и Бургас.






НОВИНИ ОТ ЕЛХОВО