ОФК Елхово пропусна да победи ФК „Спортист“ – Роза в Елхово

Публикувано преди 2 седмици  |  Спорт

Футболният двубой от плейофната фаза на областното първенство между съставите на ОФК Елхово и ФК „Спортист“ – Роза завърши с резултат 1:1, оставяйки феновете на домакините разочаровани от пропусната победа. Домакините от Елхово откриха резултата рано в мача, вкарвайки гол в 10-та минута, чрез Десислав Михнев. През първото полувреме възпитаниците на Владо Ямуков продължиха да доминират на терена, създавайки множество възможности за гол, но до второ попадение така и не се стигна. Въпреки, че и през второто полувреме Елхово владееха топката повече и създаваха повече реални възможности за гол, гостите от село Роза успяха да изравнят резултата в 75-ата минута. Срещата завърши при този резултат, който донесе по една точка за всеки от двата отбора. Към този момент ОФК Елхово събира актив от 31 точки и е на трета позиция във временното класиране на областната футболна група. Зад тях с точка по-малко е състава от Болярово, а лидери в класирането са Арена Ямбол и Априлец Бояджик.

До края на първенството остават само още 4 кръга, като по програма следващата среща на ОФК Елхово ще се проведе на стадиона в град Стралджа срещу състава на ОФК „Стралджа“ . Срещата между двата състава ще се играе на 4 май /събота/ с начален час 18:00 часа.