Снимки: ОФК Елхово е шампион на детски футболен турнир посветен на празника на град Елхово

Публикувано преди 5 години  |  Снимки, Спорт

Като част от програмата посветена на празника на град Елхово, се проведе детски футболен турнир. В него взеха участие 3 отбора, два от които ОФК Елхово 1, ОФК Елхово 2 и ФК „Ямбол 1915“ – гр. Ямбол.

Двубоите се играха на големия терен в две полувремена по двадесет минути. Трите отбора изиграха по една среща помежду си. Отборите на ФК Елхово 1 и ОФК Елхово 2 завършиха при резултат 2:2, ФК „Ямбол 1915“ победи с 2:0 ОФК Елхово 2, а в последният решаващ двубой ОФК Елхово 1 победи ФК „Ямбол 1915“ с резултат 1:0. Така на практика с 4 точки на първо място се класира отборът на ОФК Елхово 1, втори завършиха гостите от Ямбол, а на трето място само с една спечелена точка завърши ОФК Елхово 2.

В кратка церемония след турнира победителите получиха купа и футболни топки, а за класиралите се на второ място момчета от Ямбол имаше отново футболни топки осигурени от Община Елхово. Наградите им бяха връчени от Росен Петров.

Бяха връчени и индивидуални награди – за най-добър вратар Веселин Иванов – ОФК Елхово, за феърплей – Йордан Недялков – ФК Ямбол 1915, за най-добър защитник Мартин Мирчев – ОФК Елхово, за най-полезен футболист – Георги Петров – ОФК Елхово, за най-добър нападател – Стоян Христов – ФК Ямбол 1915 и за най-добър полузащитник – Максимилиян Минчев – ОФК Елхово. Всички индивидуални грамоти на състезателите бяха посветени в памет на футболни деятели свързани пряко с развитието на футбола в град Елхово, а именно: Панайот Панчев, Христо Михалев, Кръстьо Шиваров, Христо Генчев, Илиян Тодоров и Атанас Ангелов.