Сребърен медал за елховската борба от Държавното първенство за момчета

Публикувано преди 3 години  |  Спорт

С трима състезатели, един от които спечели сребърен медал, се представи Клуб по борба „Стефан Караджа” – Елхово на Държавния лично-отборен шампионат по свободна борба за деца в Горна Оряховица. 207 състезатели от 45 клуба в страната излязоха на трите тепиха в зала „Никола Петров“ в оспорвана борба за медалите.

В категория до 75 кг. се надпреварваха 25 деца. Иван Ангелов от елховския спортен клуб по борба спечели сребърно отличие, като допусна само една загуба на финала от Григор Чернаков – Берое – Стара Загора. В категория до 44 кг. се надпреварваха 12 деца, като Иван Чавдаров се класира 5-ти. В категория до 62 кг. се надпреварваха 24 деца, там Павел Гендов се класира 7-ми.

Оценката на треньорите Пейо Пеев и Диан Иванов за участието на борците от Елхово е много добра, като и двамата треньори споделят своето огромно задоволство от развитието и израстването на всички състезатели от Елхово.