Живко Иванов стана вицеевропейски шампион по Супермото

Публикувано преди 3 години  |  Спорт

Месец септември беляза финалните кръгове на Европейския шампионат по Супермото в клас SM Junior.

България може само да се гордее с родните пилоти, които с положените усилия през целия сезон станаха абсолютни европейски шампиони. Участие през сезона в различните класове взеха над 80 пилота от 7 страни – България, Румъния, Турция, Гърция, Австрия, Сърбия и Македония.

Елховският състезател Живко Иванов, стана вицеевропейски шампион в клас SM Junior, като събра актив от 179 точки, пред него с 20т0 очки бе Джани Каторк от Франция, а челната тройка затвори Елена Петришина от Русия с резултат 156 точки.

Сред официалните гости на стартовете бяха областният управител на Плевен Марио Тодоров, Цецо Андрейски – зам.-кмет на Долна Митрополия, президентът на БФМ Ангел Траков и почетният президент на федерацията Богдан Николов.

В събота на писта Долна Митрополия край Плевен Живко Ивано финишира първи на в European Supermoto Championship и отново първи в кръга за Републиканския шампионат!