Живко Иванов от „Елхово рейсинг клуб“ финишира втори в кръг от Европейския шампионат по Супермото в Чехия

Публикувано преди 2 години  |  Спорт

Живко Иванов от „Елхово рейсинг клуб“ с КТМ се класира на второ място в клас S3 в поредния кръг от Европейския шампионат по Супермото във Високе мито (Чехия). Той завърши и в двата манша след победителя Джани Каторк (Франция) и пред естонеца Карл Так, който финишира трети.

Тази година Живко Иванов се състезава в кръговете от Републикански, Източноевропейски и Европейския шампионат по Супермото. Следващата му изява ще бъде на 24 юли в Турция като старта там ще е от Източноевропейският шампионат.

2021 година бе една от най-успешните за елховския мотосъстезател. В Супермото клас – SM Junior – 85 сс, Живко Иванов бе Републикански шампион за трети път, вицеевропейски шампион за втори път, както и източно европейски шампион при 85 кубиковите мотори.