Живко Иванов с победа и огромен принос за отборната титла за България на Балканското по Супермото в Румъния (+снимки)

Публикувано преди 2 години  |  Спорт

Българските състезатели спечелиха отборната титла в 4-ия кръг на Балканския шампионат по Супермото в Прежмер, Румъния, след като изпревариха в крайното класиране домакините. Нашите състезатели събраха 113 точки, а румънците – 100.

Титлите в своите класове спечелиха Живко Иванов от „Елхово рейсинг тийм“ в S 3 и Никола Досев от „НСА моторспорт“ в SM Junior 85 (Марио Георгиев от „Ябланица МХ тийм“ е втори). В SM Open Славомир Иванов от „КК9 рейсинг тийм“ завърши втори, а Веселин Иванов от МСК „Плевен“ – трети. В SM Junior 65cc Кристиан Андреев от „СБ мото рейсинг тийм“ е 5-ти.

Само преди 4 седмици Живко Иванов спечели второ място в третия кръг на Балканския шампионат по Супермото в Ушак, Турция, а по-рано през месец юли завърши втори в кръг от Европейския шампионат по Супермото в Чехия. Тази година Живко Иванов се състезава в кръговете от Републикански, Източноевропейски и Европейския шампионат по Супермото.

Финалният кръг за Балканския шампионат е на 3 и 4 септември на летищен комплекс „Долна Митрополия“.