За трета поредна година в програмата за празника на Елхово бе включен турнир по борба

Публикувано преди 12 години  |  Снимки, Спорт

За трета поредна година в програмата за празника на Елхово бе включен турнир по борба. Състезанието се организира от Клуб по борба „Стефан Караджа” Елхово, съвместно с община Елхово по свободна борба за деца и подготвителни групи.

Както и миналата година в турнира участваха близо 100 състезателя отново общи пет града – Гълъбово, Раднево, Ямбол, Средец и Елхово. Организацията на турнира бе на още по-високо ниво от предходната година. За съдии на турнира бяха поканен професионални съдии Александър Енев и Иван Кондев, помощник съдия бе Николай Шидеров. Те съдии международна категория към FILA.

Залата във физкултурния салон на ОУ”Св. Пайсий Хилендарски” се оказа тясна да побере дошлите много деца, родители, приятели, любители на този спорт.

Домакините от Клуб по борба „Стефан Караджа” Елхово се представиха достойно като завоюваха редица призови места.

Лично кметът на община Елхово г-н Петър Киров и председателя на ОбС-Елхово г-н Николай Тончев връчиха медалите и грамотите на заслужилите спортисти във всички категории.

В категория 59кг. кадети първо място зае Костадин Панчев – Гълъбово, второ място зае Николай Живков – Раднево, а трети се класира Сали Петров – Елхово.

В категория 85кг. момчета първо място зае Димитър Росенов – Ямбол, второ място зае Бойко Брахков – Средец, а третите места заеха Селян Красимиров – Раднево и Йонко Балабанов – Гълъбово.

В категория 73кг. момчета първо място зае Иван Косев – Ямбол, второ място зае Ивайло Димитров – Гълъбово, а трети се класира Пеньо Господинов – Елхово.

В категория 66кг. момчета първо място зае Николай Господинов – Гълъбово, втори се класира Станислав Каменов – Гълъбово, а третите места заеха Николай Василев – Елхово и Максум Мехмед – Ямбол.

В категория 59кг. първо място зае Димитър Арабаджиев – Елхово, а втори се класира Дельо Михалев – Раднево.

В категория 59кг. момчета на първо място се класира Димитър Ковачев – Ямбол, второ място зае Златомир Чолаков – Средец, а третите места заеха Даниел Кадънков – Средец и Християн Димитров – Средец.

В категория 47кг. момчета първо място за Ташко Тодоров – Елхово, второ място зае Теодор Славов – Елхово, а третите места бяха окупирани от Димитър Стоилов и Димитър Анев от Гълъбово.

При децата в категория 73кг. първо място зае Жолен Стойчев – Раднево, втори се класира Георги Саракостов – Елхово, а трети се класираха Георги Георгиев и Павел Маринов от Раднево.

При децата в категория 42кг. на първо място се класира Митко Стойков – Раднево, на второ място се класира Алекс Невелинов – Раднево, а третите места бяха заети от Петър Иванов – Елхово и Росен Петков – Средец.

При децата в категория 32кг. първи се класира Мехмед Хасанов – Ямбол, втори се класира Георги Илков – Раднево, а трети се класираха Тодор Личев – Раднево и Али от Ямбол.

При децата в категория 30кг. първи се класира Стоян Иванов – Елхово, втори Виктор Неделчев – Раднево, трети Мустафа Метинов – Ямбол и Петко Петков – Средец.

В категория под 32к. първи се класира Делян Каменов – Гълъбово, втори Николай Пламенов – Раднево, а третите места заеха Георги Илков – Раднево и Добромир Пламенов – Гълъбово.

В категория под 25к. първи се класира Атанас Георгиев – Елхово, втори се класира Атанас Тодоров – Гълъбово, третите места заеха Любчо Кръстев – Елхово и Виктор Владимиров – Гълъбово.

Индивидуални награди за най-резултатен състезател награда получи Ташко Тодоров от Елхово, а за най-резултатен Стоян Иванов също от Елхово. [nggallery id=“400″]