Елхово потопи шампионските амбиции на Стралджа след победа с 3:2

Публикувано преди 12 години  |  Снимки, Спорт

Под непрестанен проливен дъжд, но пък за сметка на това в много интересен двубой изпълнен с много футболни достойнства, ОФК Елхово победи с 3:2 шампиона на област Ямбол за последните няколко години – ОФК Стралджа.

Срещата бе част от 7-ия кръг на А окръжна група. До този момент и двата съперника имаха шест безгрешни мача, но за наша радост този път отборът от съседната община стъпи на криво и прекъсна своята серията без загуба в първенството на селската група от няколко години. Два от головете за ОФК Елхово отбеляза Пламен Христов, а с един гол се записа Димитър Тодоров.

Състава, с който ОФК Елхово стартира днес бе: Евгени Василев, Радослав Стоянов, Георги Челебиев, Пламен Топалов, Данаил Попов, Станимир Тодоров, Димитър Тодоров, Красимир Ламбов, Пламен Христов, Димитър Баев и Атанас Танев.

ОФК Елхово стигнаха до първото опасно положение в средата на първото полувреме след центриране от дясното крило, когато Атанас Танев стреля от малък ъгъл опасно към вратата на Генади Филчев, но за жалост топката премина покрай десния страничен стълб. Като цяло първото полувреме премина равностойно и на полувремето резултата не бе открит.

Второто полувреме предостави много емоции за дошлите немалко зрители на градския стадион в Елхово. Гостите от Стралджа откриха резултата след груба грешка на защитата на ОФК Елхово. Няколко минути по-късно, макар и малко щастливо ОФК Елхово върна равенството в мача, след като Пламен Христов шутира от около 35-40 метра и мокрия терен изигра лоша шега на вратаря и го прехвърли за 1:1.

Последваха няколко минути, в които ОФК Елхово доминираше, което даде резултат. Петнадесет  минути преди края на двубоя, ОФК Елхово водеше вече с резултат 3:1 след голове на Димитър Тодоров и отново Пламен Христов. Тогава всичко изглеждаше решено, но ОФК Стралджа върна интригата в мача само няколко минути след като получиха трети гол. След пряк свободен удар изпълнен от Антон Спасов вратяря Евгени Василев остана безпомощен за резултат 3:2, но до края на срещата аргументите на отбора от Стралджа не стигнаха, за да направи прелом и така срещата завърши при този резултат – ОФК Елхово – ОФК Стралджа 3:2.

Така седем кръга след началото на шампионата ОФК Елхово остава непобеден, а следващия кръг ще играем с другия претендент – Тракиец Кукорево, които победихме в контрола седмица преди началото на шампионата с убедителното 4:1 в Елхово.[nggallery id=“679″]