Детският футболен отбор на ОФК Елхово триумфира с шампионска титла в зона Сливен »

Снимки: ОФК Елхово загуби от Ботев Генерал Инзово насред Елхово

Публикувано преди 10 години  |  Снимки, Спорт

inzovoОФК Елхово изигра слаб мач и допусна неочаквана загуба като домакин срещу състава на Ботев – Генерал Инзово с резултат 2:3. По този начин ОФК Елхово дадоха отлична възможност на Ураган Бояджик да поведе с пет точки пред тях във временното класиране на елитната А окръжна футболна група – зона Ямбол. Загубата идва в неочакван за ОФК Елхово момент, тъй като срещу два от претендентите за първото място Ураган и Стралджа те не допуснаха загуба.

За ОФК Елхово стартираха на вратата Слав Славов и пред него Калоян Ангелов, Радослав Стоянов, Валери Гаванозов, Димитър Михайлов, Пламен Христов, Красимир Ламбов, Станимир Тодоров, Николай Танев, Георги Янчев и играещият ст. треньор Димитър Иванов. В резервния състав бяха записани Иван Бъчваров, Станимир Бабаджанов, Вилислав Пасков, Васил Асенов, Павлин Христов и Иван Киров.

Гостите от Генерал Инзово показаха на ОФК Елхово още в петата минута, че не са дошли тук в Елхово да се бранят и поведоха с 0:1 след грешка в защитата на ОФК Елхово. Въпреки това до края на първата част ОФК Елхово изравни резултата с гол на Георги Янчев за 1:1.

След почивката ОФК Елхово започна уверено и в 65-та минута Пламен Христов бе най-съобразителен за 2:1 в полза на ОФК Елхово. Следващите десет минути ОФК Елхово имаше тотален превес на терена и изпусна няколко чисти голови положения. Гредата дори бе помощник на стража на Инзовци, който в този мач имаше добри изяви, след статичен удар за ОФК Елхово. Въпреки това в последните 15 минути, ОФК Елхово се отпусна и в 80-та минута логично бяха наказани за 2:2.

Изравнителния гол даде самочувствие на гостите, че могат да постигнат нещо повече в този двубой. В 88-та минута след груба индивидуална грешка на защитник на ОФК Елхово, гостите организираха мигновена контраатака, която бе материализирана в гол за 2:3 и така на практика ОФК Елхово допусна първа домакинска загуба от близо две години насам. За последно ОФК Елхово в официален двубой отстъпи тук на стадиона в град Елхово срещу състава на Калчево на старта на първенството през 2012 година с минималното 0:1.

За сметка на това другият отбор от община Елхово – Бояново 2012 село Бояново, спечели първите три точки срещу състава на Ботев Болярово след победа с 2:0. Така в дъното на таблицата двата отбора се изравниха по точки и ще продължат битката заедно с Тракиец Кукорево, за това кой отбор ще отпадне в Б окръжна футболна група, заедно с отказалия се вече Бояджик 2004.

Следващата седмица състава ОФК Елхово почива, именно поради отказването на Бояджик 2004, време което се надяваме да даде шанс на състава на Елхово да се подготви най-вече психически за срещата срещу Тракиец Кукорево, която по програма ще се играе на 9 ноември от 14:30 часа отново тук в град Елхово.