Снимки: Продължават проявите от програмата за празника на Гимназия „Св. Климент Охридски“ – Елхово

Публикувано преди 9 години  |  Образование, Снимки

qkПо случай патронния празник на Г „Св. Климент Охридски“ бе подготвена програма, с която възпитаниците на гимназията да отбележат празника на учебното заведение. Учениците от всички класове имаха възможност да се включат в различни учебни и спортни прояви. Вече се проведоха открити уроци по история на тема „Просвещението“, по БЕЛ на тема „Класицизъм“ и по музика на тема „Бъдни вечер и Коледа“.От вчера започна провеждането и на спортните мероприятия в програмата. Проведе се състезание по волейбол, в което участваха ученици от 11 „а“ и 11 „в“ клас.

Победител стана отборът на 11 „а“. Те получиха грамоти и волейболна топка, а всички участници в състезанието получиха награди. Днес се проведе състезанието по канадска борба. В силовата надпревара се включиха възпитаници на гимназията от 8 и 10 клас. Състезателите играха разделени в категории. Победител в категория до 65 кг стана Михаил Димитров. В категория до 77 кг победи Георги Петров и в категория над 77 кг победител стана Николай Киров. Проявите от празничната програма продължават и в понеделник със спортни събития – състезание по тенис на маса и турнир по футбол. В деня на патронния празник – 8 декември ще бъде отслужен празничен молебен за здраве, благоденствие и успех на учениците, учителите и служителите.