Детският футболен отбор на ОФК Елхово триумфира с шампионска титла в зона Сливен »

Снимки: 95 години Гимназия „Св. Климент Охридски“ – Елхово

Публикувано преди 8 години  |  Образование, Снимки

IMG_2874На 8 декември 2015 г. се проведе последния заключителен ден от тържествата посветени на патрона на Гимназия „Свети Климент Охридски“- гр. Елхово. Празничният ден започна с молебен за здраве и благоденствие в храма „Свети Димитър“, след което се проведоха финалните срещи по волейбол, тенис на маса и стрийтбол.

Оживление изпълни физкултурния салон на Гимназията, където се проведоха финалните срещи и привърженици и състезатели бяха обхванати от спортни страсти. Гости на спортния празник бяха Петър Киров – кмет на Община Елхово, Николай Тончев – председател на ОбС-Елхово и Йовка Драгоева – Директор на Гимназия „Св. Климент Охридски“.

В срещите по волейбол за девойки победиха 9-б клас, при юношите в младша възраст победиха 10-а клас, а при старша възраст – 11б клас.

В състезанията по тенис на маса за девойки победител стана Бояна Николова от 8-а клас, 2-ро място – Станислава Иванова 9-а клас и 3-то място – Ростислава Колева от 9-б клас.

При юношите 1-во място взе Атанас Христов от 11-а клас, 2-ро място – Георги Петров 11-а клас и 3-то място Васил Мишев 11-б клас.

В надпреварата по вдигане на щанга от лег победител стана Калоян Димитров от 11-а клас, на 2-ро място – Николай Киров от 11-б клас и на 3-то място Жулиян Филев 12-в клас.

В срещата по стрийтбол победи приятелството и спортсменския дух, всички зрители получиха удоволствието от играта.

Гостите на спортния празник разгледаха обновените кабинети в училището. Гимназия „Свети Климент Охридски“ – гр. Елхово има най-добрата материално-техническа база в общината. Тя разполага с обновени кабинети по биология, химия, математика, история и 3 компютърни кабинета. Обучението е на високо професионално ниво и развива разностранните таланти на учениците от нашата община.