
Премиерът на Украйна Денис Шмигал съобщи, че двама от министрите от кабинета му са отстранени от постовете им. Това са министърът по въпросите на стратегическите индустрии на промишлеността Павло Рябикин и министърът на образованието и науката Сегрий Шкарлет, предаде ТАСС, цитирана от БТА.
Те ще бъдат заменени идната седмица на постовете им от Оксен Лисовой и от Олександър Камишин. Първият е директор на Малката академия на науките към Академията на науките на Украйна, а вторият е бивш ръководител на железопътната компания „Укржелдороги“.
Шмигал поясни също така, че вицепремиерът Михайло Фьодоров ще започне да отговяря и за цифровизацията, иновациите, развитието на образованието, науките и технологиите.
Източник: fakti.bg