Ботев Пловдив взе гол преднина на ЦСКА в първия полуфинал за купата

Публикувано преди 2 седмици  |  Спортни

Отборите на ЦСКА София и Ботев Пловдив завършиха първия мач от сблъсъка по между си за Купата на България при резултат 0:1. Полуфиналът се игра при непрестанен дъжд на Националния стадион Васил Левски.

Стамен Белчев бе заложил на нова схема на игра в сравнение с досегашния тревьор Нестор Ел Маестро. ЦСКА излезе в схема на игра 4-2-3-1, а атаката на „армейците” се водеше от Джонатан Линдсет.

Най-добрата възможност за „червените” от началото на мача бе в 32-ата минута. Улаус Скаршем се оказа абсолютно сам на дъгата на наказателното поле, нагласи си топката и стреля към вратата. Вратарят на гостите не помръдна, но за негово щастие обаче, изстрелът на Скаршем не попадна в целта и премина встрани от гредата.

Двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Второто полувреме започна отлично за гостите от Пловдив. Не бяха изминали и тридесет секунди игра след подновяването на играта и Уме Емануел откри резултата с първия точен удар за гостите в мача.

В 62-ата минута отборите останаха с по десет души на терена, след като Ивелин Попов и Браян Кордоба се спречкаха сериозно и бяха изгонени от рефера Драгомир Драганов.

Едва четвърт час преди края на редовното време ЦСКА успя да направи нещо по-интересно пред вратата на Ботев Пд. Скаршем получи отляво и проби, комбинира с Джонатан Линдсет, който бе оставен непокрит на добра позиция в наказателното поле. Линдсет пробва удар с левия крак, но не уцели добре топката и я прати в аут.

ЦСКА имаше претенции за дузпа в последните минути на мача. Тогава Шакич получи топката отдясно и центрира във вратарското поле, където Джонатан Линдсет бе притиснат от трима защитници на Ботев Пловдив. „Червените” претендираха, че нападателят е бил изблъскан, но реферът не отсъди нарушение.

Реваншът е на 1-ви май на стадион „Христо Ботев” в Пловдив.

ЦСКА: 1 Густаво Бусато, 2 Юрген Матей, 22 Енес Махмутович, 13 Браян Кордоба /ЧК/, 15 Тибо Вион, 21 Амос Юга, 26 Марселино, 30 Данило Асприля (8 Станислав Шопов 67′), 14 Тобиас Хайнц (17 Емануел Шакич 67), 7 Улаус Скаршем, 10 Джонатан Линдсет

Старши треньор: Стамен Белчев

Ботев Пловдив: 1 Хидайет Ханкич, 5Джонас Там, 6 Дилан Мертенс, 7 Мохамед Брахими (4 Ехидже Укаки 74′), 10 Ивелин Попов /ЧК/, 15 Джеймс Етоо, 17 Николай Минков, 19 Антоан Конте, 20 Антонио Калдерон, 31 Уме Емануел 38 Константинос Балогианис

Старши треньор: Душан Керкез

Източник: fakti.bg