Бостън Селтикс докосва финала в Националната баскетболна асоциация

26 май 2024 09:34  |  Спортни

Отборът на Бостън Селтикс докосва финала в Националната баскетболна асоциация (NBA).

Във финалната серия на Източната конференция Бостън поведе с 3-0 срещу Индиана Пейсърс и е на победа от класиране за мачовете за титлата.

В мач №3 от финалната серия на Изток, който се изигра в Индианаполис, Бостън победи като гост Индиана Пейсърс със 114:111 точки (32:31, 25:38, 24:21, 33:21).

Силни заключителни минути в мача помогнаха на гостите от Бостън за измъкнат ценния успех.

Петима баскетболисти на Бостън приключиха двубоя с двуцифрен точков актив, а суперзвездата на тима Джейсън Тейтъм завърши за 43,57 минути на паркета с 36 точки, 10 борби и 8 асистенции. Джейлън Браун помогна с 24 точки, а Ал Хорфърд остана с 23.

За домакините от Индиана блесна Андрю Нембърд с 32 точки. Тимъти Джон МакКонъл добави 23 точки. Силен мач направи и центърът Майлс Търнър, който стигна до „дабъл-дабъл“ – 22 точки и 10 борби.

Мач №4 от серията, който може да се окаже и последен, е на 28 май отново в Индианаполис, съобщава Фокус.

Източник: fakti.bg