ПСЖ спечели Купата на Франция за 15-и път

26 май 2024 11:34  |  Спортни

Отборът на Пари Сен Жермен спечели 15-ата Купа на Франция в историята си след победа на финала с 2:1 срещу Олимпик Лион.

С успеха парижани записаха дубъл във Франция в първия сезон начело на тима за треньора Луис Енрике, пише БТА.

ПСЖ реши мача до почивката, когато вкара и двата гола. Усман Дембеле откри резултата в 23-а минута, когато засече с глава центриране на Нуно Мендеш. 11 минути по-късно Дембеле асистенция за Фабиан Руис, който при втория опит с добавка реализира за 2:0.

Лион се върна в мача десетина минути след почивката, когато Джейк О’Брайън засече топката в мрежата след центриране на корнер.

Въпреки че имаха достатъчно време до края на редовното време, играчите на Лион не успяха да стигнат до изравнително попадение. Шансове изпуснаха Николас Таляфико, чийто удар бе спасен от Донарума и О’Брайън, който не намери рамката на вратата от удобна ситуация.

Двубоят бе последен за звездата на ПСЖ Килиан Мбапе, който от новия сезон ще облече екипа на Реал Мадрид.

Източник: fakti.bg